Peugeot 407 poprawiamy dpf off

Starogard Gdański kojarzy się większości osób z zabytków, które doceniają turyści z Niemiec. Piekne mury, baszty, krzyż pokutny i katedra. Jest co oglądać. Dla osób związnych z samochodami, jest to jednak mekka handlarzy, motoryzacyjna kraina cudów. Tam co drugi elektryk (i to taki od prądu zmiennego) jest tunerem, każdy ma tzw. “dupohamownie” albo jak kto woli “na oko”… czuuuje Pan jak idzie? 28,6 km przyrostu – profesjonalny sprzęt pomiarowy nie jest nikomu potrzebny.

Tym razem, zawitał do nas Peuoget 407 który w firmie X ze Starogardu Gdańskiego usuwał filtr cząstek stałych DPF.  Błędy co prawda na desce się nie paliły, ale auto wchodziło w tryby awaryjne, kopciło co jakiś czas na biało, traciło moc. Nie nadawało się do jazdy.

Sterownik silnika Delphi DCM 3.4 robimy przez złacze diagnostyczne OBD ale w tego rodzaju przypadkach zawsze staramy się przeprowadzić pełny odczyt, aby mieć całkowity obraz sytuacji. Niestety sterownik tak mocno i grubo sklejony niezidentyfikowaną bliżej substancją, że strach było to ruszać.

sterownik

Po odczytaniu samego programu sytuacja stała sie jasna. Autorski mappack do tego softu, opracowany we współpracy ze Słoweńskim Carpro, umożliwił szybka identyfikacje problemu. Usunięte błędy z tablicy błędów i ruszone 5 mało istotnych map od DPF, to w zasadzie wszystko co zostało zrobione. W dalszym ciągu wykonywał sie program czyszczenia filtra, dodawany był dodatek, system w dalszym ciągu aktywny.

2015-10-26_13h23_50

Dla zainteresowanych poniżej zrzut z tego co zostało zmienione, przy okazji usunięty został zawór EGR. Trochę więcej niż usunięcie błędów, nieprawdaż?

combine_images2

 

Call Now Button